Don't Forget To Join With Our Community
×
+Get this at PelikBinAjaib

Kalendar Cuti Umum dan Cuti Persekolahan 2013

Kalendar Cuti Umum dan Cuti Persekolahan 2013. Awal keluar kalendar Admin? Bukan apa, post khas kepada Anda yang sedang membuat perancangan awal untuk aktiviti tahun 2013, jadi sebagai memudahkan Anda, di bawah ini Admin kongsikan Takwim Cuti Umum Malaysia dan Negeri 2013 (Malaysia School Holiday & Malaysia Public Holidays 2013 Calendar).

Tarikh cuti di bawah mungkin berubah dari masa ke semasa dan Admin akan kemaskini semula pada masa akan datang. Insya-Allah.

kalendar cuti umum dan persekolahan 2013

KALENDAR CUTI UMUM PERSEKUTUAN DAN NEGERI (MALAYSIA) 2013

Date Holiday Applicable to
1 Jan (Tue) New Year All except Johor, Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu
14 Jan (Mon) Yang di-Pertuan Besar
Negeri Sembilan’s Birthday
Negeri Sembilan only
20 Jan (Sun) Sultan of Kedah’s Birthday Kedah only
24 Jan (Thu) Prophet Muhammad’s Birthday
(Maulidur Rasul)
National
27 Jan (Sun) Thaipusam Kuala Lumpur, Putrajaya, Johor, Negeri Sembilan, Perak, Penang & Selangor only
1 Feb (Fri) Federal Territory Day Federal Territory of Kuala Lumpur, Labuan & Putrajaya only
10 Feb (Sun) Chinese New Year National
11 Feb (Mon) Chinese New Year (2nd Day) National except Kelantan and Terengganu
4 Mar (Mon) Anniversary of Installation
of Sultan of Terengganu
Terengganu only
29 Mar (Fri) Good Friday Sabah & Sarawak only
15 Apr (Mon) Declaration of Malacca as
a Historical City
Malacca only
19 Apr (Fri) Sultan of Perak’s Birthday Perak only
1 May (Wed) Labour Day National
7 May (Tue) Hari Hol Pahang Pahang only
17 May (Fri) Raja Perlis’ Birthday Perlis only
24 May (Fri) Vesak Day National
30 May (Thu) Harvest Festival Sabah & Labuan only
31 May (Fri) Harvest Festival Sabah & Labuan only
1 Jun (Sat) Agong’s Birthday National
1 Jun (Sat) Hari Gawai Sarawak only
2 Jun (Sun) Hari Gawai Sarawak only
6 Jun (Thu) Israk & Mikraj Kedah, Negeri Sembilan & Perlis only
7 Jul (Sun) Georgetown World Heritage City Day Penang only
10 Jul (Wed) Awal Ramadan * Johor, Kedah & Malacca only
13 Jul (Sat) Penang Governor’s Birthday Penang only
20 Jul (Sat) Sultan of Terengganu’s Birthday Terengganu only
26 Jul (Fri) Nuzul Al-Quran Kelantan, Pahang, Perak, Perlis, Penang, Selangor & Terengganu only
8 Aug (Thu) Hari Raya Puasa * National
9 Aug (Fri) Hari Raya Puasa * National
31 Aug (Sat) National Day National
8 Sep (Sun) Sarawak Governor’s Birthday Sarawak only
16 Sep (Mon) Malaysia Day National
5 Oct (Sat) Sabah Governor’s Birthday Sabah only
12 Oct (Sat) Malacca Governor’s Birthday Malacca only
15 Oct (Tue) Hari Raya Haji * National
16 Oct (Wed) Hari Raya Haji (2nd Day) * Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu Only
24 Oct (Thu) Sultan of Pahang’s Birthday Pahang only
3 Nov (Sun) Deepavali National except Sarawak & Labuan
5 Nov (Tue) Awal Muharram (Maal Hijrah) National
11 Nov (Mon) Sultan of Kelantan’s Birthday Kelantan only
12 Nov (Tue) Sultan of Kelantan’s Birthday Kelantan only
22 Nov (Fri) Sultan of Johor’s Birthday Johor only
10 Dec (Tue) Hari Hol Almarhum Sultan Johor Johor only
11 Dec (Wed) Sultan of Selangor’s Birthday Selangor only
25 Dec (Wed) Christmas National

* Perkara Yang Bertanda Mungkin Berubah Mengikut Semasa

CUTI SEKOLAH MALAYSIA 2013

1st Term Holidays
TBA Mid-Term Holiday
TBA Mid-Year Holiday
2nd Term Holidays
TBA Mid-Term Holiday
TBA Year End Holiday

Buat sementara ini hanya kalendar cuti umum sahaja yang dapat Admin kongsikan, kalendar cuti persekolahan 2013 masih belum dikeluarkan lagi. Dijangka akan mula dipamerkan pada September 2012 nanti dan diulangi Admin akan kemaskini semula pada masa akan datang, insya-Allah. Semoga maklumat ini berguna buat Anda, sekian.

PS: Apa perancangan Anda pada cuti umum dan cuti sekolah 2013 nanti. Cer citer sikit..

Artikel yang berkaitan:

Filed Under: informasi

Tags:

RSSComments (0)

Trackback URL

Leave a Reply




If you want a picture to show with your comment, go get a Gravatar.

CommentLuv badge
  • Rate Us


    Rating for pelikbinajaib.com